Rok 2016 - PZW KOŁO AMUR

Przejdź do treści

Rok 2016

Historia zawodów
23-12-2016                                                                         


Żegnamy Kolegę Wędkarza
                                                                                 
W dniu 22 grudnia 2016 roku w wieku 60 lat odszedł na wieczne łowy nasz kolega Marian Gołuch.
Marian zawsze był aktywnym członkiem naszego Koła przez wiele lat był przewodniczącym komisji rewizyjnej, członkiem zarządu Koła, sędzią klasy okręgowej, zawsze uczestniczył w sędziowaniu zawodów wędkarskich. Był wielkim miłośnikiem wędkarstwa. Zawsze służył pomocą i dobrymi radami po prostu kochał nas i wędkarstwo. Marian był odznaczony za wieloletnią pracę złotą odznaką PZW z wieńcami. Będzie nam Go zawsze brakowało. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 27.12.2016 roku o godzinie 11:00 w Kościele Garnizonowym w Kielcach przy ul. Chęcińskiej 2. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu w Białogonie. Zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Marian
Prezes Krzysztof Latosiński oraz Zarząd Koła PZW nr 2 AMUR w Kielcach
23-11-2016                                      
             

Podsumowanie "Wędkarza Roku" Koła PZW nr 2 "AMUR"     Podsumowanie wyników zawodów o puchar wędkarza roku 2016.

Komisja w składzie:

Molenda Sławomir - przewodniczący
Samczyński Janusz - członek
Zamojski Piotr - członek

Po przeliczeniu wszystkich wyników z zawodów, w których uczestniczyło 292 zawodników, w ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął:

1/ Kopacz Norbert - z wynikiem 56 pkt

Pełna lista zawodników do klasyfikacji wędkarza roku 2016 znajduje się na stronie internetowej Koła. Dekoracja zwycięzcy, wręczenie pamiątkowego pucharu i nagrody rzeczowej nastąpi podczas zebrania sprawozdawczo wyborczego w siedzibie naszego Koła w dniu 5-02-2017 roku.

Na tym protokół zakończono.
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
12-10-2016                                                 


Drapieżnik 2016


     Na zbiorniku Wióry w dniu 9.10.2016 roku odbyły się ostatnie już zawody towarzyskie naszego Koła w tym roku "DRAPIEŻNIK". Uczestniczyło w zawodach 20 uczestników członków naszego Koła. Do wagi ryby zgłosiło sześciu zawodników. Pogoda była jak na tą porę roku znośna.

Po zważeniu zgłoszonych ryb i podliczeniu wyników przez komisję sędziowską w składzie kol. Janusz Samczyński i kol. Sławomir Molenda przystąpiono do ogłoszenia wyników zawodów i dekoracji zwycięzców. W między czasie koledzy oraz nasz kierowca autobusu rozpalili Grylla i przygotowali gorący poczęstunek dla zmarzniętych kolegów .Niespodzianki jak zwykle były i to nas bardzo cieszy. Było miło i wesoło czas bardzo szybko upływał, a oto wyniki zawodów:

1 miejsce kol. Robert Pokrzepa - 2000 pkt.
2 miejsce kol. Norbert Kopacz - 1290 pkt.
3 miejsce kol. Adrian Waldon - 1035 pkt.
4 miejsce kol. Zbigniew Hejzner - 190 pkt.
5 miejsce kol. Piotr Kołaczyński - 182 pkt.
6 miejsce kol. Mirosław Krzysztofik - 85 pkt.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe Dyplomy i Puchary z rąk v-ce prezesa Dariusza. Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom za miłą atmosferę i sprawne przeprowadzenie tych ostatnich zawodów w tym roku .
  

Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
25-09-2016                                     


Zakończenie sezonu "Moja największa ryba"


     W dniu 18 09 2016 roku odbyło się Zakończenie Sezonu 2016 "Moja Największa Ryba" i Finał GP Drgającej Szczytówki w m/ Zawichost nad Wisłą. Punktualnie o godzinie 6:00 na zbiórce przy promie autobus i samochody kolegów przywiozły 19 uczestników tych zawodów. Organizatorzy zawodów sprawdzili listę obecności, prezes w towarzystwie kolegów wspólnie przywitali wszystkich uczestników tych zawodów, sędzia główny kol. Piotr Zamojski zapoznał wszystkich z zasadami zawodów i po odprawie wszyscy koledzy udali się w dowolne miejsca na rzece Wiśle. Stan wody był tego dnie niski, pogoda typowa dla wędkarzy. Pod koniec zawodów nagle nastąpiło szybkie załamanie się pogody, z nieba zaczął padać ulewny deszcz. Tego chyba się nikt nie spodziewał. Po mimo deszczu komisja sędziowska dzielnie pracowała, do wagi zgłosiło 15 zawodników ryby. I to było dla organizatorów miłe zaskoczenie. Po zważeniu i obliczeniu wyników sędzia główny ogłosił nie oficjalne wyniki zawodów. Po regulaminowym czasie komisja sędziowska przystąpiła do wypisywania dyplomów i przygotowania pucharów, nagród rzeczowych dla zwycięzców zawodów. W między czasie gospodarz Kola kol. Andrzej przygotowywał gorący poczęstunek dla naszych uczestników zawodów. Komisja sędziowska ogłosiła oficjalne wyniki i przystąpiono do wręczania dyplomów i pucharów dla kolegów którzy zwyciężyli w dzisiejszych zawodach . I tak:

1. miejsce zajął kol. Michał Sońta wynikiem 890 pkt.
2. miejsce zajął kol. Robert Pokrzepa wynikiem 845 pkt.
3. miejsce zajął kol. Andrzej Kiziński wynikiem 810 pkt.
4. miejsce zajął kol. Krzysztof Latosiński wynikiem 755 pkt.
5. miejsce zajął kol. Norbert Kopacz wynikiem 750 pkt.
6. miejsce zajął kol. Artur Góral wynikiem 725 pkt.

  Przed samym końcem pogoda poprawiła się i przestało padać. Humory dopisywały mimo iż wszyscy byli przemoknięci do suchej nitki. Tym razem było tak jak na rybach. Dziękuję organizatorom zawodów, naszemu przewoźnikowi, autobus był super. Chciałem też serdecznie podziękować koleżance Ani, która dzielnie wytrwała do końca tych zawodów i zgłosiła rybki do wagi. Jednocześnie zapraszam naszych kolegów na ostatnie już w tym roku zawody "DRAPIEŻNIK", które odbędą się na zbiorniku Wióry w dniu 09.10.2016 roku.
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
07-09-2016                                


GP "Drgająca szczytówka" III Tura


     W dniu 4.09.2016 roku na zbiorniku UMER rozegrano zawody wędkarskie GP Drgająca Szczytówka - III Turę.
Na zbiórce o godzinie 6:00 stawiło się 16 uczestników tych zawodów. Sędzia główny kol. Piotr Zamojski zapoznał kolegów z regulaminem zawodów i komisja sędziowska przystąpiła do losowania stanowisk. Zawody GP są zawodami dwu rund, 2x3 godziny z przerwą między rundami. Zawodnicy mogą też zgłaszać złowioną największą rybę w każdej z rund.

I tak po dwóch rundach komisja sędziowska przystąpiła do podliczenia wyników tych zawodów i tak:

1 miejsce zdobył kol. Jarosław Cedro wynikiem - 1485 pkt.
2 miejsce zdobył kol. Michał Sońta wynikiem - 1595 pkt.
3 miejsce zdobył kol. Norbert Kopacz wynikiem - 775 pkt.

Największą Rybę w konkursie w obu rundach III Tury GP złowił kol. Jarosław Cedro Leszcz - 255 pkt.

Zwycięzcy otrzymali z rąk v-ce prezesa Koła kol. Darka Miądzla pamiątkowe puchary i dyplomy.

Dziękuję uczestnikom, zwycięzcą i komisji sędziowskiej za sprawne przygotowanie tych zawodów wędkarskich. Dziękuję również koledze prezesowi Koła PZW Bartek w Zagnańsku Jankowi Adamczykowi za udostępnienie nam zbiornika do rozegrania naszych zawodów GP.
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
22-08-2016                                          


Spinningowe Mistrzostwa Koła


     W dniu 21 08 2016 roku zarząd naszego Koła zgodnie z terminarzem naszych imprez na rok 2016 zorganizował w /m Pińczów Spinningowe Mistrzostwa Koła AMUR w Kielcach.

Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem naszego Koła który jest dostępny na naszej stronie w dziale ZAWODY.

Na zbiórce w wyznaczonym miejscu swoje uczestnictwo potwierdziło 11 kolegów, a zapisało się 17 uczestników. Pogoda nie była łaskawa dla kolegów którzy tego dnia stanęli do zawodów. Po sześciu godzinach uczestnicy punktualnie stawili się przed komisją sędziowską celem potwierdzenia lub nie swoich wyników. Rewelacji tego dnia nie było, ale niespodzianki są.

Po podliczeniu wyników mistrzem Koła na rok 2016 został:
Norbert Kopacz - 470 pkt.
pierwszym v-ce mistrzem został kol. Piotr Zamojski - 370 pkt.
drugim v-ce mistrzem został kol. Zbigniew Hejzner - 360 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom za wytrwałość mimo, że pogoda nie była łaskawa dla tego typu zawodów wędkarskich .
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
03-07-2016                                       


Młodzieżowe Powitanie Wakacji


     Jak co roku zarząd Koła PZW nr 2 AMUR w Kielcach organizuje zawody spławikowe dla dzieci i wnuków swoich członków na Zalewie Kieleckim. W tym roku zapisało się na zawody trzynaścioro dzieci, a uczestniczyło dziesięcioro . W grupie młodszej pięcioro i tyle samo w grupie starszej. Pogoda sprawiła nam psikusa rano burza z piorunami i silny deszcz. I to był chyba powód do zmniejszenia się liczby uczestników tych zawodów. My jako organizatorzy zawodów mieliśmy duże wątpliwości czy dzieci pojawią się nad zalewem. Dyskusji nie było końca i obaw czy nie odwołać zawodów. Godzina 8:00 zbliżała się dość szybko, a deszcz nadal padał. I młoda brać wędkarska razem z rodzicami i dziadkami zaczęła się pojawiać na zbiórce. Zaproponowałem aby uczestnicy sami zdecydowali czy wędkujemy ?, i moje oczekiwania przerosły chyba wszystkich zebranych . Młodzi jednogłośnie opowiedzieli Wędkujemy ! I o godzinie 9:00 kolega sędzia główny Piotr Zamojski sygnałem rozpoczął dwugodzinną turę zawodów . Zawody zawsze rozgrywamy na żywej rybie sędziowie mierzą złowioną rybkę zapisują w karcie startowej zawodnika i rybka wraca do wody. A deszcz ciągle pada . O godzinie 10:35 postanawiamy przerwać zawody, ale były głosy, aby łowić dalej. Komisja sędziowska rozpoczyna podliczanie wyników , a inni koledzy przygotowują Puchary , nagrody rzeczowe , medale i paczki ze słodyczami dla wszystkich uczestników naszych zawodów. Po mimo deszczowej pogody humory dopisywały dzieci w spokoju oczekiwały na ogłoszenie wyników zawodów.

I tak w Grupie młodszej:

1 miejsce Jakub Węgrzyn
2 miejsce Maria Sońta
3 miejsce Lena Węgrzyn
4 miejsce Jakub Wójcik i Marta Kizińska.
W tej grupie najmniejszą rybkę złowił Jakub Węgrzyn , a największą rybkę Maria Sońta.

W grupie starszej :

1 miejsce Natalia Fronczkowska
2 miejsce Katarzyna Łowicka
3 miejsce Ksawier Farys
4 miejsce Patryk Walczyński
5 miejsce Bartosz Mrozik
W grupie starszej najmniejsza rybkę złowiła Katarzyna Łowicka , a największą rybkę złowił Ksawier Farys.    

 Tym razem nie było przegranych wszyscy uczestnicy i rodzice otrzymali pamiątkowe medale ,a dzieci puchary dyplomy ,nagrody rzeczowe , paczki z zanętami i paczki ze słodyczami . Zawody sędziowało siedmiu sędziów pod przewodnictwem Piotra Zamojskiego. Na koniec zawodów odwiedziła nas i uczestników ekipa Redakcji Echa Dnia pod przewodnictwem pani redaktor Luizy. Były wywiady i zdjęcia ,radości nie brakowało za co bardzo dziękujemy Redakcji Echa Dnia. Dziękuję też naszym partnerom za pomoc i duże wsparcie , dziękuję też koglom z zarządu Koła za przygotowanie terenu zawodów , posegregowanie nagród , przygotowanie paczek i za naprawdę miłą atmosferę pomimo okropnego deszczu który nawet mnie dał się we znaki.

ZAWODY W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM DLA NAJMŁODSZYCH NAD ZALEWEM KIELECKIM

KLIKNIJ

Mali zwycięzcy
Mali zwycięzcy
Mali zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
26-06-2016                           


GP "Drgająca szczytówka" II Tura


     Ponieważ nagła zmiana pogody nie umożliwiła nam w regulaminowym czasie zakończenia zawodów musiałem podjąć szybką decyzję o przerwaniu II rundy zawodów GP "DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA". (Burza z piorunami i silne opady deszczu ) . Komisja sędziowska cudem zdążyła poważyć złowione ryby zgłoszone do II rundy zawodów GP . Nagła zmiana pogody uniemożliwiła podliczenie wyników i ogłoszenie ich uczestnikom zawodów. Nie było żadnych szans na wręczenie nagród i dekorację zwycięzców zawodów. Więc nie miałem innego wyjścia jak zakończyć zawody w okropnym deszczu i zaprosić uczestników , sędziów i zwycięzców do siedziby Koła we wtorek 28.06.2016 roku na godzinę 16:00 celem oficjalnego ogłoszenia wyników zawodów II Tury GP ,wręczenia pamiątkowych dyplomów, pucharów i gratulacji . Ogłoszone będą też wszystkie wyniki zawodów wędkarskich II Tury GP. Za powyższe utrudnienia nie z naszej winy serdeczn  
     Jednocześnie bardzo dziękuję prezesowi Andrzejowi Kuciębie i Zarządowi Koła PZW w Busku Zdroju za udostępnienie nam zbiornika w m. Radzanów celem zorganizowania tam zawodów wędkarskich dla członków Koła AMUR w Kielcach. Dziękuję też koledze Leszkowi Sulidze sędzia kl. krajowej i koledze Jerzemu Burczynowi sędzia kl. okręgowej za sprawne przeprowadzenie zawodów.
     W siedzibie Koła w obecności sędziów i członków zarządu odbyło się uroczyste wręczenie Pucharów i dyplomów zwycięzcom zawodów II Tury GP i tak:

1 miejsce zdobył kol. Andrzej Wrona wynikiem 8800pkt.
2 miejsce zdobył kol. Andrzej Kiziński wynikiem 6065 pkt.
3 miejsce zdobył kol. Maciej Zawadzki wynikiem 4730 pkt.

Największą rybę w obu rundach II Tury GP złowił kol. Andrzej Kiziński amura o wadze 2960 pkt. Łącznie wszyscy uczestnicy złowili w obu rundach II Tury GP 48,500 kg ryb które po zważeniu wróciły do wody.
Prezes
Prezes
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
19-06-2016                          


SPŁAWIKOWE ZAWODY METODĄ ODLEGŁOŚCIOWĄ


     W dniu 19-06-2016 roku Zarząd koła PZW nr 2 AMUR w Kielcach zorganizował pierwsze od lat zawody spławikowe metodą odległościową na zbiorniku w Strawczynie. Na zbiórce o godzinie 6:00 udział swój potwierdziło piętnastu zawodników. Uczestników w imieniu zarządu Koła przywitał prezes Krzysztof. Zawody odbyły się w jednej pięciogodzinnej turze. Zawody sędziowali koledzy Janusz Samczyński, Ryszard Terelak i Krzysztof Latosiński. Punktualnie o godzinie 13:00 sędziowie ogłosili koniec zawodów i przystąpiono do ważenia i obliczania wyników zawodów. I tak po podliczeniu wyników klasyfikacja pierwszej trójki przedstawia się następująco:

I miejsce zdobył kolega Robert Pokrzepa - 2335 pkt.
II miejsce zdobył kolega Piotr Chrobot - 1445 pkt.
III miejsce zdobył kolega Artur Mikołajczyk - 1300 pkt.

     Nadmienić trzeba iż pogoda nam bardzo dopisała było upalnie z lekkim wiaterkiem tylko rybki były bardzo ospałe i na prawdę trzeba było mieć cudowną zanętę aby zmusić je do posmakowania i brań . Zawody upływały w spokojnej i miłej atmosferze za co bardzo wszystkim uczestnikom zawodów i sędziom bardzo dziękuję.
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
15-06-2016                   


TOWARZYSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR "GOLD FISH"


     W dniu 12 06 2016 roku zarząd Kola oraz Firma Gold Fish zorganizowała dla naszych członków towarzyskie zawody spławikowe w kat. Open na zbiorniku w Strawczynie. Na zbiórce o godzinie 6:00 stawiło się 18 uczestników. Zawody rozegrano zgodnie z ustalonym regulaminem, po krótkiej odprawie i przywitaniu uczestników przez organizatora i szefa Firmy Gold Fish przystąpiono do losowania stanowisk i pobrania zanęty przez zawodników. Zgodnie z ustalaniami zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska i punktualnie o godzinie 8:00 zawody się rozpoczęły.
  
     Pogoda nam dopisała, ale o wygraniu zawodów chyba decydowało losowanie stanowisk bo wszyscy uczestnicy mieli do wyboru takie same zanęty i atraktory. Po godzinie 13:00 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb i podliczenia wyników dzisiejszych zawodów. I tak po podliczeniu wyników dzisiejszych zawodów pierwsze trzy premiowane miejsca zdobyli koledzy:

I miejsce Jarosław Cedro wynikiem 4120 pkt.
II miejsce Artur Mikołajczyk wynikiem 2260 pkt.
III miejsce Ryszard Skalski wynikiem 1075 pkt.

Najmłodszy uczestnik zawodów to Jakub Wójcik zajął 11 miejsce wynikiem 95 pkt i został wyróżniony statuetką.
 
     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale upamiętniające dzisiejsze zawody, a zwycięzcy piękne Puchary ufundowane przez Firmę Gold Fish. Zawody sędziowali koledzy Krzysztof i Ryszard, a teren zawodów i kapitanat przygotowali jak zwykle koledzy Piotr ,Sławomir ,Dariusz i pozostali członkowie zarządu Koła.
     Po uroczystym zakończeniu zawodów uczestnicy przystąpili do poczęstunku z naszego gorącego Grylla . Kiełbaski wszystkim smakowały. Dziękuję wszystkim za miłą atmosferę i fajnie spędzony czas nas zalewem z Strawczynie.
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
30-05-2016   


GP "Drgająca szczytówka" I Tura


     W dniu wczorajszym Koło AMUR w Kielcach kolejny raz już zorganizowało towarzyskie zawody wędkarskie GP "DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA" w kategorii Open na zbiorniku Chańcza. Udział w zawodach potwierdziło 25 uczestników. Chańcza przywitała naszych kolegów lekkim porannym chłodem i słoneczkiem.
     Teren zawodów już wcześniej był oznakowany informacjami o naszych zawodach. Tu trzeba przyznać ,że biwakujący tam wędkarze pozytywnie odnosili się do naszej obecności nad wodą, nikt nie rościł żadnych pretensji i na czas zawodów ze zrozumieniem opuścili zajmowane stanowiska wędkarskie jednocześnie udostępniając je nam, za co bardzo wszystkim bardzo dziękujemy.
     Koledzy Sławomir, Piotr, Janusz, Andrzej i Wacław sprawnie przygotowali kapitanat zawodów i stanowiska dla wędkujących kolegów. Za co im bardzo dziękuję. Po sprawdzeniu listy obecności przez sędziego głównego zawodów kolegi Ryszarda przystąpiono do losowania stanowisk I rundy GP.
     Zawody rozgrywane są w dwóch trzygodzinnych rundach z przerwą między rundową. Losowanie sprawnie i szybko przebiegło i zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska. Pogoda dopisała i rybki też. Śliczna pogoda sprawiła ,że atmosfera zawodów jak nigdy była świetna, były wspomnienia, kawały, śmiechy, humory wszystkim dopisywały, a czas szybko mijał. Godzina 14:30 nadeszła jak zła pogoda. Komisja sędziowska przystąpiła do ważenia i obliczania wyników z dwóch rund, wypisaniu dyplomów i przygotowaniu pamiątkowych pucharów.
     O godzinie 15:00 komisja sędziowska ogłosiła wyniki zawodów i tak:

1 miejsce zdobył kol. Dariusz Miądzel wynikiem - 4750 pkt.
2 miejsce zdobył kol. Sławomir Molenda wynikiem - 3710 pkt.
3 miejsce zdobył kol. Szymon Kiziński wynikiem - 2130 pkt.

Największa rybę w obu rundach złowił kol. Szymon Kiziński Jazia - 760 pkt.
Dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów za miła atmosferę i kolegom z zarządu Koła za przygotowanie i przeprowadzenie tych zawodów.

Zwycięzcy
Zwycięzcy
Puchary
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
15-05-2016


SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA


     W dniu 15 05 2016 roku Koło AMUR w Kielcach rozegrało 44 - te Spławikowe Mistrzostwa na Zalewie Kieleckim w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet. Sędziom głównym zawodów był sędzia klasy krajowej kolega Lach Suliga , uczestniczyli też koledzy sędziowie: kol. Sławomir Molęda, Ryszard Terelak, Marian Goluch.
     Członkowie zarządu przygotowali teren zawodów i miejsce kapitanatu. Po przywitaniu uczestników zawodów przez prezesa Koła Krzysztofa Latosińskiego głos zabrał kolega sędzia Lach Suliga który zapoznał zawodników z regulaminem zawodów i omówił zasady wędkowania.
     Zawody trwały dwie rundy po trzy godziny każda z losowaniem stanowisk. Teren zawodów podzielony był na dwa sektory. Pogoda nawet nam dopisała było słonko, wiatr i nawet deszczyk pokropił, a i rybki dały się podejść naszym zawodnikom. Na czternastu zawodników w pierwszej turze rybki złowiło trzynastu kolegów, a w drugiej turze wszyscy zawodnicy złowili rybki.
     W ustalonym czasie komisja sędziowska przystąpiła do ważenia i obliczania wyników dzisiejszych zawodów i tak w kategorii seniorów mistrzem spławikowym Koła na rok 2016 został kol. Łukasz Wiejas 3 pkt, I v-ce mistrzem kol. Ryszard Fronczkowski 4 pkt, II v-ce mistrzem kol. Artur Mikołajczyk 8 pkt. W kat. kadet mistrzem Kola został kol. Jakub Wójcik , w kat. junior mistrzem Koła został kol. Maksym Chudzicki.
 Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi Pucharami , Dyplomami i medalami ufundowanymi przez zarząd Kola. Nadmienić trzeba ,że zawody przebiegały w milej i przyjemnej atmosferze. Tu muszę podziękować wszystkim kolegom z zarządu Kola , sędziom i uczestnikom zawodów za fajnie spędzony czas. Całość wyników będzie opublikowany w dziale ZAWODY na naszej stronie w zakładce Wyniki zawodów
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
02-05-2016


TOWARZYSKIE ZAWODY OTWARCIE SEZONU


     W dniu 1 05 2016 roku Zarząd Koła AMUR w Kielcach jak co roku zorganizował dla swoich członków towarzyskie zawody na Rozpoczęcie Sezonu "MOJA NAJWIĘKSZA RYBA" nad Wisłą w miejscowości Zawichost. Punktualnie o godzinie 6,00 wszyscy uczestnicy stawili się na ustalonym miejscu zbiórki. Część kolegów przyjechała własnymi samochodami które wszystkie zaparkowały obok naszego autobusu.
Prezes Krzysztof w krótkich słowach przywitał w opadającej mgle Wiślanej wszystkich uczestników i przekazał głos koledze kapitanowi sportowemu Koła Sławomirowi Molendzie który przypomniał uczestnikom zawodów regulamin i czas zawodów sprawdził też listę obecności . Do zawodów zapisało się 29 zawodników ,a do zawodów przystąpiło 25 uczestników. Po tym koledzy rozeszli się na swoje dowolne wybrane stanowiska . Wisła przywitała nas dużym stanem wody 330 cm i dosyć duża mgiełką ,ale pomimo tego nie było problemów ze znalezieniem sobie dobrego miejsca na wędkowanie. Przed południem wypogodziło się słonko i lekki wiaterek pobudziło do brań rybki które z rana brać nie bardzo chciały. Czas szybko mijał ,a godzina 14,00 zbliżała się w dużym tempie. Uczestnicy zawodów wiedzą ,że do godziny 14,30 mogą zgłaszać swoją jedna największa rybę.Komisja sędziowska punktualnie zaczęła swoją pracę ważenia i mierzenia zgłaszanych ryb.
     Było wiele niespodzianek , ryby zgłosiło 12 uczestników i było co ważyć . Komisja sędziowska po podliczeniu i sprawdzeniu wyników ,wypisaniu Dyplomów, przygotowania ślicznych Pucharów przystąpiła do oficjalnego ogłoszenia wyników dzisiejszych zawodów i tak:
Największą rybę i pierwsze miejsce zajął kol. Maciej Jarzyński który złowił Bolenia o wadze 2150 pkt.
Drugie miejsce zajął kol. Andrzej Chrzanowski który złowił Karpia o wadze 2130 pkt.
Trzecie miejsce zajął kol. Sławomir Molenda który złowił Leszcza o wadze 1070 pkt.
 Po części oficjalnej przystąpiono do organizacji gorącego poczęstunku z naszego Grylla jak zwykle zaproszono wszystkich uczestników zawodów do naszego stołu . Czas przy ślicznej pogodzie i milej dyskusji upływał szybko i bardzo miło . Przed nami kolejne zawody już 15 maja na Zalewie Kieleckim Spławikowe Mistrzostwa Koła we wszystkich kategoriach wiekowych. Serdecznie naszych wędkarzy zapraszamy!
Zwycięzcy
Zwycięzcy
Zwycięzcy
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof.
07-04-2016


Towarzyskie Zawody Pstrągowe

   W dniu 03 04 2016 roku Zarząd Koła zgodnie z terminarzem imprez wędkarskich zorganizował na rzece Mierzawie w miejscowości Przyłęczek zawody Pstrągowe. Uczestnicy zawodów zgłosili się na zbiórce w umówionym miejscu punktualnie o godzinie 6,00. Po krótkiej odprawie i zapoznaniu wszystkich uczestników z regulaminem zawodów v-ce prezes kol. Dariusz Miądzel ogłosił rozpoczęcie zawodów.
Pogoda dopisała i o godzinie 12:30 wszyscy uczestnicy zawodów przybyli na miejsce zbiórki. Po obejrzeniu wszystkich zrobionych zdjęć złowionych ryb przez zawodników okazało się ,że żadna ze złowionych tego dnia ryb nie miała wymiaru i musiała powrócić do wody, ale ryby i brania były. Emocje były ,opowiadanie kolegów końca nie miały. Wszyscy uczestnicy z humorem i zadowoleniem podziękowali sobie na wzajem i udali się w drogę powrotna do swoich domów. Tak więc Zawody Pstrągowe w roku 2016 - tym nie zostały po raz pierwszy rozstrzygnięte , może za rok wyłonimy zwycięską trójkę.
Zwycięzcy
Z pozdrowieniami wędkarskimi Zarząd Koła Nr 2 AMUR w Kielcach
09-02-2016


Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze


     W dniu 07.02.2015 odbyło się zebranie sprawozdawcze. Na zebranie przybył przedstawiciel Zarządu Okręgu kol. Marek Lesisz. Zgodnie z porządkiem obrad został jednogłośnie wybrany przewodniczący zebrania - kol. Dariusz Miądzel, sekretarzem został kol. Hejzner Zbigniew.

PROTOKÓŁ z Walnego Zebrania Sprawozdawczego PZW Koła Nr 2 AMUR w Kielcach, które odbyło się w dniu 07.02.2016r.
     Zebranie otworzył Wiceprezes Koła Dariusz Miądzel pod nieobecność Prezesa Koła Krzysztofa Latosińskiego, który na wstępie przywitał wszystkich zebranych, a w szczególności obecnych na zebraniu: Grzegorza Kozaka - właściciela Firmy Gold Fish Zanęty Wędkarskie , Piotra Kołaczyńskiego - właściciela Sklepu Wędkarskiego "Rybka" i kolegę Czesława Fatygę - długoletniego członka koła oraz przedstawiciela Zarządu Okręgu - Marka Lesisza.
     Następnie zarządzono wybory na przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz do komisji uchwał i wniosków.
     Kol. Piotr Zamojski na przewodniczącego zebrania zaproponował kol. Dariusza Miądzla. Ten z kolei zaproponował na sekretarza zebrania kolegę Zbigniewa Hejznera. Natomiast do Komisji Uchwał i Wniosków zgłoszono kandydatury kolegów: Sławomira Molendę oraz Piotra Zamojskiego. Innych kandydatur nie zgłoszono, wobec czego przystąpiono do głosowania.
     Zebrani w głosowaniu jawnym jednogłośnie przyjęli powyższe kandydatury.
     Następnie kol. Dariusz Miądzel zaproponował uczczenie minutą ciszy za zmarłych kolegów wędkarzy.
     Dalszą część zebrania poprowadził przewodniczący zebrania kol. Dariusz Miądzel, który zaproponował następujący porządek obrad:
uroczyste wręczenie odznaczeń związkowych i podsumowanie konkursu "Wędkarz Roku 2015"
odczytanie i przyjęcie protokołu z ostatniego walnego zebrania
odczytanie sprawozdania z działalności zarządu koła
odczytanie sprawozdania Komisji Rewizyjnej i jej wnioski
odczytanie sprawozdania Sądu Koleżeńskiego
odczytanie sprawozdania Społecznej Straży Rybackiej
dyskusja nad odczytanymi sprawozdaniami
uchwalenie planu pracy, zatwierdzenie terminarza imprez wędkarskich oraz zatwierdzenie preliminarza budżetowego
wolne wnioski
Zebrani jednogłośnie przyjęli proponowany porządek zebrania.
     Zgodnie z przedstawionym harmonogramem zebrania, przedstawiciel ZO Marek Lesisz przy udziale Wiceprezesa Koła - Dariusza Miądzela dokonał uroczystego wręczenia odznaczeń związkowych, i tak:

- kol. Marian Gołuch uhonorowany został złotą odznaką z wieńcami, która nie została mu wręczona pod jego nieobecność na zebraniu,
- kol. Wacławowi Dziadoszowi wręczył złotą odznakę.
     Pamiątkowymi znakami z okazji 65-lecia PZW uhonorowani zostali kolega Grzegorz Kozak nasz partner Firma "Gold Fish" i Piotr Kołaczyński nasz partner Sklep Wędkarski "RYBKA" oraz długoletni członek koła kol. Czesław Fatyga.
     Kol. Dariusz Miądzel podsumował wyniki konkursu "Wędkarz Roku 2015". Sklasyfikowanych zostało 7 wędkarzy. Po raz pierwszy w historii tego konkursu dwaj wędkarze uzyskali tą samą ilość punktów i stali się Wędkarzami Roku 2015. Zostali nimi: kol. Artur Mikołajczyk i kol. Robert Gawior, którzy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
     Dodatkowo kol. Robert Gawior uhonorowany został statuetką "Łowca Okazów 2015" i pamiątkowym dyplomem, czego dowodem są zamieszczone na stronie internetowej koła w rubryce galeria jego zdjęcia z połowów okazów.

  Po wręczeniu w/w nagród i odznaczeń przystąpiono do następnego punktu zebrania, czyli do odczytania protokołu z ostatniego walnego zebrania. Protokół odczytał kol. Dariusz Miądzel. W wyniku przeprowadzonego głosowania, protokół został przyjęty jednogłośnie.
     W dalszej części zebrania przystąpiono do odczytywania sprawozdań za 2015r., i tak:
kolega Zbigniew Hejzner odczytał zebranym sprawozdanie z działalności Zarządu Koła,
kolega Szymon Kiziński odczytał sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej,
kolega Ryszard Fronczkowski zapoznał zebranych z wynikami z działalności Sądu Koleżeńskiego,
kolega Janusz Samczyński odczytał sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej
     Przed dyskusją nad odczytanymi sprawozdaniami, przedstawiciel Zarządu Okręgu poinformował zebranych o wynikach jakie nasze Koło uzyskało w Okręgu PZW Kielce, po czym przystąpiono do dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami.
     Wobec tego, że nie było dyskusji nad odczytanymi sprawozdaniami, kol. Dariusz Miądzel zaproponował przejście do kolejnego punktu zebrania. Zapoznał zebranych z planem pracy na 2016r., terminarzem imprez wędkarskich na 2016r. oraz preliminarzem budżetowym na 2016r.
     W wyniku przeprowadzonego głosowania, plan pracy, terminarz imprez wędkarski oraz preliminarz budżetowy na rok 2016, zostały przyjęte przez zebranych jednogłośnie.
     Ostatnia część zebrania dotyczyła wolnych wniosków. Do komisji uchwał i wniosków nie zgłoszono żadnych wniosków, wobec czego przewodniczący zebrania kol. Dariusz Miądzel podziękował wszystkim za obecność na zebraniu.
     Zakończenie zebrania.
     Na tym protokół zakończono i podpisano.

Zebranie
Zebranie
Zebranie
29-01-2016


Podlodowe Mistrzostwa Koła "Amur"


      W dniu 17.01.2016 roku Zarząd Koła AMUR w Kielcach zorganizował dla swoich członków kolejne już zawody wędkarskie o Mistrzostwo naszego Koła na zbiorniku w Morawicy.
     O godzinie 7,00 na zbiórce stawiło się 14 uczestników. Pogoda dopisała było mroźno i słonecznie. Wszyscy zawodnicy przystąpili do rozegrania tych zawodów zgodnie z naszym regulaminem zawodów podlodowych który przypomniał im v-ce prezes naszego Koła kol. Dariusz Miądzel.
     Punktualnie o godzinie 8,00 zawody rozpoczęto. Pogoda pozwoliła uczestnikom na bezpieczne wędkowanie .Tafla lodowa ma odpowiednią grubość i rybki nawet dobrze współpracowały z naszymi kolegami. Tylko dwóch zawodników ryb nie zgłosiło.
     Zawody rozegrano w jednej cztero godzinnej turze i punktualnie o godzinie 12,00 zawody zakończono. Komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb i tak po podliczeniu wszystkich wyników ogłoszono wyniki tych zawodów.

     Mistrzem Podlodowym Koła na rok 2016 został kol. Zbigniew Hejzner - 1198 pkt.
     I. v-ce Mistrzem kol. Piotr Kołaczyński - 1176 pkt.
     II. v-ce Mistrzem kol. Norber Kopacz - 986 pkt.
     Kolejne miejsca zajęli koledzy :
     4. miejsce kol. Andrzej Chrzanowski - 956 pkt.
     5. miejsce kol. Piotr Zamojski - 908 pkt.
     6. miejsce kol. Dariusz Miądzel - 596 pkt.

     Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary , dyplomy i medale ufundowane przez Zarząd naszego Koła.
     Zawody odbywały się jak zwykle w miłej i koleżeńskiej atmosferze ,a i atrakcji nie brakowało bo pod koniec zawodów nad wyrąbaną dużą przeręblą nasi koledzy zobaczyli dużą grupę Morsów wskakujących do lodowatej wody. Takich atrakcji do tej pory nasi zawodnicy nigdy nie widzieli. Pozdrawiamy tych Morsów i naszych kibiców.
     Dziękuję uczestnikom i organizatorom tych zawodów wędkarskich .
Puchary
zwycięzcy
Zawody
Z pozdrowieniem wędkarskim prezes Krzysztof Latosiński.
07-01-2016


"Wędkarz Roku" 2015

    Komisja w składzie:
 Molenda Sławomir - przewodniczący
 Samczyński Janusz - członek
 Piotr Zamojski – członek
Po przeliczeniu wszystkich wyników z zawodów w których uczestniczyło 183 zawodników, sklasyfikowano zgodnie z regulaminem 7 zawodników i tak:

         1 miejsce ex aequo zajęli koledzy Artur Mikołajczyk i Robert Gawior po 60 pkt
         3 miejsce ex aequo zajęli koledzy Janusz Świat i Zbigniew Hejzner  po 72 pkt
         5 miejsce zajął Miądzel Dariusz                                                      75 pkt
         6 miejsce zajął Robert Pokrzepa                                                     96 pkt
         7 miejsce zajął Piotr Chrobot                                                        119 pkt

     Zwycięzcy będą uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Zarząd Koła podczas Zebrania Sprawozdawczego w dniu 07.02.2016 roku w siedzibie Koła.

Zarząd Koła PZW nr 2
        "AMUR"        
PZW Koło AMUR Kielce 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wróć do spisu treści