Rok wydarzeń 2017 - PZW KOŁO AMUR

Przejdź do treści

Rok wydarzeń 2017

Historia zawodów

PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA
   W dniu 15.01.2017 roku na zbiorniku w Cedzynie Zarząd Koła zorganizował Podlodowe Mistrzostwa Koła. Zawody zostały rozegrane zgodnie z naszym regulaminem zawodów  w jednej 4-godzinnej turze od 08:00 do 12:00. Na zbiórce stawiło się 17 uczestników, których gorąco przywitał kol. v-ce prezes Dariusz Miądzel. Pogoda dopisała i rybki też. Po zważeniu złowionych ryb i podliczeniu wuników ogłoszono wyniki, i tak :
      Mistrzem Podlodowym Koła 2017 został kol. Andrzej Chrzanowski z wynikiem 700 pkt.
      I v-ce Mistrzem został kol. Dariusz Miądzel z wynikiem 615 pkt.
     II v-ce Mistrzem został kol. Norbert Kopacz z wynikiem 610 pkt.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary ufundowane przez Zarząd Koła. Pierwsze zawody rozegrane w tym roku należy zaliczyć do udanych.
   
Serdeczne podziękowania dla uczestników zawodów składa Prezes Krzysztof Latosiński.

TOWARZYSKIE ZAWODY PSTRĄGOWE
    W dniu 19 marca 2017 roku odbyły się Towarzyskie Zawody Pstrągowe na rzece Bielnianka. Zawodnicy stawili się na zbiórce w umówionym miejscu o godzinie 6.00. Po krótkiej odprawie i zapoznaniu wszystkich uczestników z regulaminem zawodów sędzia Zbigniew Hejzner ogłosił rozpoczęcie zawodów. Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem zawodów w jednej terze. Pogoda dopisała ale ryby nie. Nikt nie przedstawił ryby (zdjęcia) do komisji sędziowskiej. Zawody nie zostały roztrzygnięte, może za rok będzie lepiej.

Z pozdrowieniami wędkarskimi Zarząd Koła Nr 2 AMUR       

TOWARZYSKIE ZAWODY OTWARCIE SEZONU 2017
   W dniu 30.04.2017 roku Zarząd Koła AMUR w Kielcach jak co roku zorganizował dla swoich członków towarzyskie zawody na Rozpoczęcie Sezonu "MOJA NAJWIĘKSZA RYBA" nad zalewem w miejscowości Chańcza. Zmiana miejsca rozegrania zawodów z Ciszycy nad Wisłą na zalew nad Chańczą podyktowana była wysokim stanem rzeki Wisły. O godzinie 6,00 wszyscy uczestnicy stawili się na miejscu zbiórki. Część kolegów przyjechała własnymi samochodami.
Prezes Krzysztof Latosiński w krótkich słowach przywitał wszystkich uczestników i przekazał głos koledze kapitanowi sportowemu Koła Sławomirowi Molendzie który przypomniał uczestnikom zawodów regulamin i czas zawodów sprawdził też listę obecności . Do zawodów przystąpiło 28 uczestników. Po tym koledzy rozeszli się na swoje dowolne wybrane stanowiska . Chańcza przywitała nas dużym stanem wody, ale pomimo tego nie było problemów ze znalezieniem sobie dobrego miejsca na wędkowanie. Czas szybko mijał, a godzina 14,00 zbliżała się w dużym tempie. Uczestnicy zawodów wiedzą, że do godziny 14,30 mogą zgłaszać swoją jedna największa rybę.
Komisja sędziowska punktualnie o godzinie 14.00 zaczęła swoją pracę ważenia i mierzenia zgłaszanych ryb.
    Było wiele niespodzianek , ryby zgłosiło 9 uczestników. Komisja sędziowska po podliczeniu i sprawdzeniu wyników , wypisaniu dyplomów, przygotowania ślicznych pucharów przystąpiła do oficjalnego ogłoszenia wyników dzisiejszych zawodów i tak:
Największą rybę i pierwsze miejsce zajął kolega Cedro Jarosław wagą leszcza 375 pkt
Drugie miejsce zajął kolega Kopacz Norbert który złowił okonia o wadze 370 pkt
Trzecie miejsce zajął kolega Ryszard Terelak który złowił leszcza o wadze 360 pkt
Po części oficjalnej przystąpiono do organizacji gorącego poczęstunku z naszego grylla jak zwykle zaproszono wszystkich uczestników zawodów do naszego stołu . Czas przy ślicznej pogodzie i miłej dyskusji upływał szybko i bardzo miło . Przed nami kolejne zawody już 7 maja na Zalewie Kieleckim Spławikowe Mistrzostwa Koła we wszystkich kategoriach wiekowych. Serdecznie naszych wędkarzy zapraszamy!

SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA 2017
   W dniu 07.05.2017 roku na Zalewie Kieleckim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 2 "AMUR" w Kielcach. W zawodach udział wzięło 19 zawodników. 17 seniorów, 1 junior i 1 kadet. Zawody odbyły się w dwóch turach po trzy godziny z losowaniem stanowisk. Sędzią głównym był kolega Ryszard Terelak, sędzią wagowym kolega Sławomir Molenda, sędzią sektorowym Krzysztof Latosiński. I tak w kategorii senior Spławikowym Mistrzem Koła na rok 2017 został kol. Paweł Kowal, I v-ce Mistrzem kol. Artur Mikołajczyk, II v-ce Mistrzem kol. Piotr Zamojski. W kategorii junior Spławikowym Mistrzem Koła został Maksym Chudzicki, a w kategorii kadet Jakub Wójcik. Tabela wyników w dziale Zawody/Wyniki Zawodów. Choć pogoda nas nie rozpieszczała zawody odbyły się w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Mistrzowie otrzymali puchary, medale i dyplomy. Przed nami kolejne zawody z cyklu GP "Drgająca Szczytówka" I Tura, które odbędą się 21.05.2017r. na zbiorniku w miejscowości Umer. Zarząd Koła serdecznie zaprasza do udziału.   

       
                                                                                                                                 

I TURA GP "DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA"
 W dniu 21.05.2017 r. na zbiorniku w miejscowości Umer rozegraliśmy I Turę GP "Drgająca Szczytówka". O godzinie 6.00 Prezes Krzysztof Latosiński przywitał serdecznie licznie przybyłych zawodników. Po sprawdzeniu listy obecności i losowaniu stanowisk zawodnicy udali się nawylosowane miejsca. I jak to zwykle na rybach wszystko dopisało tylko nie ryba. Brały same płotki i to bardzo delikatnie. Największą rybę złowił Michał Kiziński - leszcz 1,760 kg.  Oto wyniki z jakimi zakończyli zawodnicy I Turę GP "Drgająca Szczytówka".
1- miejsce zajął kolega Artur Mikołajczyk
2- miejsce Paweł Jaroszewski
3- miejsce Sławomir Molenda
Wszystkie wyniki w zakładce Zawody/Klasyfikacja GP Drgająca Szczytówka. Przed nami kolejne zawody metodą odległościową, które odbędą się 28.05.2017r. na zbiorniku w miejscowości Wilków.  Zarząd Koła serdecznie zaprasza do udziału.


SPŁAWIKOWE ZAWODY METODĄ ODLEGŁOŚCIOWĄ
     W dniu 28.05.2017 roku Zarząd koła PZW nr 2 AMUR w Kielcach zorganizował zawody spławikowe metodą odległościową na zbiorniku w Wilkowie. Na zbiórce o godzinie 6:00 udział swój potwierdziło piętnastu zawodników. Uczestników w imieniu zarządu Koła przywitał kapitan sportowy Sławomir Molenda. Zawody odbyły się w jednej pięciogodzinnej turze. Zawody sędziowali koledzy Sławomir Molenda i Szymon Kiziński. O godzinie 13:00 sędziowie ogłosili koniec zawodów i przystąpiono do ważenia ryb i obliczania wyników zawodów. I tak po podliczeniu wyników klasyfikacja pierwszej trójki przedstawia się następująco:

     I miejsce zdobył kolega Norbert Kopacz - 2065 pkt.
    II miejsce zdobył kolega Dariusz Miądzel - 1715 pkt.
   III miejsce zdobył kolega Robert Pokrzepa - 1455 pkt.

     Nadmienić trzeba iż pogoda nam bardzo dopisała było upalnie z lekkim wiaterkiem tylko rybki były bardzo ospałe i na prawdę trzeba było mieć cudowną zanętę, aby zmusić je do posmakowania i brań . Zawody upływały w spokojnej i miłej atmosferze za co bardzo wszystkim uczestnikom zawodów bardzo dziękujemy. Zapraszamy na II Turę Drgającej Szczytówki, która odbędzie się 11.06.2017r. na zbiorniku w Strawczynie.  

                                                                    Z pozdrowieniem wędkarskim Zarząd Koła Amur.

Zarządy, Kół PZW NR 2 „AMUR”, Nr 1 „BRZANA” i SHL w Kielcach
pod patronatem
SKLEPU WĘDKARSKIEGO „ FUX” W KIELCACH, PANA MICHAŁA BIAŁKOWSKIEGO, zorganizowały w dniu 4.06.2017 roku zawody wędkarskie dla kieleckich dzieci na Zalewie Kieleckim. W dniu 2.06.2017 roku, zleciliśmy wykoszenie terenu zawodów prywatnej firmie i to zadanie firma wykonała na piątkę. I tu muszę nadmienić, że przeprowadzenie tych zawodów od wykoszenia traw, stało pod wielkim znakiem zapytania. Teren zawodów był tak zarośnięty, że prawdę mówiąc uczestnicy nie mieliby dostępu do wody. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach odmówiło nam wykoszenia i z przykrością przyjęliśmy to do wiadomości. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Koledzy z wymienionych kół PZW punktualnie o godzinie 500 stawili się pod siedzibą naszego Koła przy ul. Słonecznej 4, celem załadowania całości sprzętu oraz nagród dla naszych Milusińskich - uczestników zawodów. A było tego dość dużo. Kolega Michał podstawił dużego transportera i wszyscy rozpoczęli załadunek. Przed godziną 600 całość dotarła na miejsce zawodów i rozpoczęliśmy organizację terenu zawodów i kapitanatu. Pracy było dużo, ale wszystko udało się zorganizować na czas.  Tu muszę przyznać, że wszyscy koledzy reprezentujący Koła stanęli na wysokości zadań. Komisja sędziowska pod przewodnictwem kol. Zenona Kwietnia sędziego klasy krajowej i sędziego kol. Zbigniewa Hejznera sędziego klasy okręgowej, jako sekretarza tych zawodów, przygotowała listy startowe i karty uczestników dla sędziów, którzy sędziowali zawody. Wszystko przygotowali na piąteczkę. Śliczne dyplomy dla uczestników wyróżnionych wydrukował i opracował graficznie kolega Robert Pokrzepa. Każdy z nas, jako organizator miał przypisane konkretne zadanie do wykonania. Jedni koledzy wybierali i zamawiali puchary i medale, inni robili zakupy słodyczy, a jeszcze inni przygotowywali paczki dla wszystkich dzieci. Firma pana Michała Białkowskiego stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla wszystkich uczestników nagrody rzeczowe, po dwie dla każdego uczestnika. Każdy uczestnik zawodów miał do wyboru słodki poczęstunek: ciasteczka i górę lizaków. Zbliżała się godzina 9¬00 , o której zawodnicy mają obowiązek potwierdzić swoją obecność na zawodach. Zawody rozgrywane są zawsze w dwóch grupach wiekowych od 6 do 14 lat roczniki (2003-2011) i oczywiście na żywej rybie, każdy sędzia mierzy złowioną rybę, po czym ona wraca do wody. Za milimetr jest jeden punkt. Zapisanych dzieci było 42, a potwierdziło swoje uczestnictwo w zawodach 39 dzieci. Wszystkich uczestników przywitał prezes Krzysztof Latosiński w imieniu wszystkich organizatorów, po tym przekazał mikrofon sędziemu głównemu koledze Zenonowi Kwietniowi, który to kolega zapoznał wszystkich z regulaminem zawodów. Losowanie przeprowadziliśmy komputerowo w przeddzień zawodów i każdy uczestnik otrzymywał od sędziego głównego po odczytywaniu listy startowej numerek swojego stanowiska, przygotowanych mięliśmy 44 stanowiska dla uczestników zawodów. Wszystko zostało przeprowadzone sprawnie i bez zakłóceń. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami udali się na swoje stanowiska.  Jako organizatorzy zawodów zapewniliśmy obowiązkową opiekę medyczną, którą to reprezentowała koleżanka Monika Hejzner,  za co jej bardzo dziękujemy. Atrakcji nie brakowało, dla dzieci przygotowaliśmy pływanie łodziami i pontonem po naszym zalewie a nad całością czuwał i pływanie przeprowadzał kolega Andrzej Kosmala prezes Uczniowskiego  Klubu  Sportowego  „Zalew Kielce”. Za to też mu bardzo dziękujemy. Aby zawody przebiegały sprawnie i wyniki były sprawnie obliczane, nad czym czuwali sędziowie miarowi i obsługa techniczna zawodów w liczbie 30 osób. Również im bardzo dziękujemy. Czas szybko mijał i godzina 1200 oznaczała koniec zawodów dla dzieci z grupy młodszej.  Komisja sędziowska rozpoczęła pracę, a dzieci udały się pod opieką kolegi Michała Kizińskiego i rodziców do przystani w celu popływania po zalewie. Grupa starsza ma jeszcze 30 minut wędkowania. Punktualnie o godzinie 1230, sędzia główny ogłasza koniec zawodów grupy starszej. Praca komisji sędziowskiej nadal przebiega w dużym spokoju cały czas karty startowe spływają od sędziów do naszej komisji. W międzyczasie my z kolegami przygotowujemy puchary, medale i wypisujemy dyplomy dla zwycięzców. W obu grupach przygotowane mamy już paczki ze słodyczami dla wszystkich uczestników. Pan Michał też już był przygotowany do uroczystego wręczania nagród rzeczowych. My, jako prezesi kół uzgodniliśmy, co każdy z nas ma robić podczas dekoracji młodych zwycięzców. I tak się też stało, sama dekoracja przebiegała bardzo sprawnie. Sędzia główny kol. Zenon odczytywał kolejno wyniki zawodów, a my wręczaliśmy zwycięzcą upragnione nagrody. Emocji nie brakowało i niespodzianek też było wiele. Dziewczynki wiodły prym, ale i chłopcy nie dawali za wygraną. Razem dzieci w obu grupach złowiły rybę długości 3565 cm. Nagrodzone były zarówno najmniejsze jak i największe złowione ryby w obu grupach. Radości i oklasków nie brakowało pogoda nam dopisała. Myślę, że chyba wszyscy – uczestnicy i organizatorzy -  byli zadowoleni. Mamy nadzieje, że te zawody zapiszą się na stałe w terminarzach imprez naszych Kół PZW w przyszłym roku.
Z pozdrowieniem wędkarskim,
prezes Krzysztof Latosiński.


           
II TURA GP "Drgająca Szczytówka"  Strawczyn
      W dniu 11.06.2017 roku rozegrano II Turę GP "Drgającej Szczytówki" na zbiorniku w Strawczynie. Sędzią głównym był kolega Krzysztof Latosińaki, a sędzią wagowym kolega Ryszard Terelak . Wyniki trochę lepsze niż w I turze, ale też nie zachwycają. Pierwsze miejsce zajął Artur Mikołajczyk, drugie miejsce Paweł Jaroszewski, a trzeci był Jarosłąw Cedro. Największą rybę złowił Sławomir Molenda, leszcz  waga 1195. Pogoda dopisała, było słonecznie. Mimo kiepskich wyników atmosfera i humory wszystkim dopisywały. Czekamy na III Turę GP, która rozegrana zostanie 10.09.2017r. w Wilkowie. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach (FINAŁ)

                                                                                                           Zarząd Koła nr 2 "Amur"           

TOWARZYSKIE ZAWODY Z OKAZJI 45-LECIA KOŁA
    PODZIĘKOWANIA DLA UCZESTNIKÓW ZAWODÓW WILKÓW 18 06 2017 ROK.

Dziękuję kolegom z zarządu Koła, naszym członkom za uczestnictwo w zawodach.
Dziękuję gościom zaproszonym za obecność i uczestnictwo w zawodach.
Dziękuję zaproszonym Prezesom Kół PZW za obecność.
Dziękuję Sklepom Wędkarskim i Firmom za pomoc i wsparcie przy organizacji naszych zawodów: Sklepy Wędkarskie ESOX, FUX, FART, CUKIERNIA ANGELINA z Kielc za pyszne ciasta, Firmie Cateringowej Jadłodajnia Romana za pyszny obiad.
Dziękuję kolegom, którzy sędziowali te zawody: Sławomirowi Molendzie, Ryszardowi Terelakowi i Zbigniewowi Hejznerowi.
Dziękuję kolegom z ekipy technicznej: Norbertowi Kopaczowi, Darkowi Miądzlowi, Piotrowi Chrobotowi, Piotrowi Zamojskiemu i wszystkim tym kolegom, którzy przyczynili się swoim wsparciem w przygotowanie całego terenu pod zawody wędkarskie i kapitanatu zawodów.
Dziękuję koledze Mirkowi Krzysztofikowi za upamiętnienie całych zawodów na filmie, który nakręcił i przygotował do publikacji. FILM  
                                   Prezes Koła nr 2 "AMUR"

SPINNINGOWE MISTRZOSTWA KOŁA
             W dniu 03.09.2017 roku Zarząd Koła "AMUR" w Kielcach zorganizował Spinningowe Mistrzostwa Koła na rzece Wisła w miejscowości Piotrowice. Pogoda po upalnym tygodniu zmieniła się w deszczową, było chłodniej i pochmurno. Zawody odbyły się zgodnie z regulaminem. Frekwencja dopisała. Po podliczeniu wyników stało się jasne kto został mistrzem koła.

                Mistrzem Spinningowym Koła na rok 2017 został kol. Piotr Zamojski- 910 pkt.  
                      I v-ce Mistrzem został kol. Norbert Kopacz - 610 pkt.
                      II v-ce Mistrzem został kol. Paweł Kołaczyński  - 310 pkt.

               Kolejne miejsca zajęli koledzy :
                       IV - kol. Dariusz Miądzel - 240 pkt.
                        V - kol. Artur Mikołajczyk - 90 pkt.

      Zwycięzcy zostali udekorowani pamiątkowymi pucharami , dyplomami ufundowanymi przez Zarząd naszego Koła. Zawody przebiegały w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze w porównaniu do pogody, która w czasie trwnia zawodow była fatalna. Dobrze, że na koniec zawodów przestało padać. Dziękuję kolegom którzy przygotowali te zawody i miłym wędkarzom  uczestniczącym w tych szczególnych zawodach.
                                                                               
                                                               Pozdrawiam Wszystkich prezes Krzysztof Latosiński

FINAŁ GP III Tura"Drgająca Szczytówka" 2017
       W dniu 10.09.2017 roku rozegrana została ostatnia runda imprezy Koła "AMUR" Gruntowego GP na zbiorniku w Wilkowie. W zawodach uczestniczyło 21 zawodników. Pogoda dopisała, ryby średnio. Zawody zostały rozegrane w koleżeńskiej atmosferze zgodnie z regulaminem GP. Pierwsze miejsce zajął kolega Zbigniew Hejzner, drugie Janusz Świat, a trzecie Dariusz Miądzel. Największą rybę złowił Artur Mikołajczyk. Ogłoszenie wyników GP 2017 FINAŁ oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie koła w dniu 14.09.2017 roku o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.Zarząd koła serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów GP"Drgająca SZczytówka". Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
                         
                                                             Zarząd Koła nr 2 "AMUR"           

Ceremonia wręczenia nagród pucharów dyplomów dla zwycięzców GP "Drgająca Szczytówka" 2017r.
i dla wędkarza "Największa Ryba"
                    
ZAKOŃCZENIE SEZONU 2017
W dniu 01.10.2017 roku odbyły się zawody "Zakończenie Sezonu 2017". Zawody rozegraliśmy na zbiorniku w Strawczynie ze względu na wysoki stan wody na Wiśle i zostały one połączone z piknikiem wędkarskim na którym wszyscy świetnie się bawili. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło więc humor dopisywał. Wyniki zawodów przedstawiają sie następująco
Oto wyniki:
1 miejsce - Piotr Zamojski   1880 pkt
2 miejsce - Szymon Kiziński   330 pkt
3 miejsce - Adrian Frąg   290 pkt
             
           Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody, które odbędą się w dniu 15.10.2017 roku na zbiorniku Cedzyna - Drapieżnik 2017!!!. O wszystkim poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

ZAWODY WĘDKARSKIE "DRAPIEŻNIK"     
      Ostatnie zawody wędkarskie "Drapieżnik" Zarząd Koła zorganizował na zbiorniku w Cedzynie. Na zbiórce stawiło się 15 uczestników, a zapisalo się 22. Sędzia główny kolega Szymon Kiziński po sprawdzeniu listy zapoznał uczestników z regulaminem zawodów. W ustalonym czasie koledzy wędkarze zgłaszali swoje ryby do wagi. Rewelacji w tym roku nie było, pogoda była ładna, ale wiatr wiał bardzo silny. Po wadze zgłoszonych ryb i podliczeniu wyników komisja sędziowska ogłosiła wyniki dzisiejszyvh zawodów i tak:
    I miejsce zajął Mariusz Majcher    -295 pkt
   II miejsce Świat Janusz               -100 pkt
  III miejsce Kopacz Norbert            -95 pkt
Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Zarząd naszego Koła. Po częsci oficjalnej gospodarz Koła zaprosił wszystkich uczestników na gorący poczęstunek z grilla. W świetnym nasrtoju i dobrych humorach uczestnicy rozjechali się do swoich domów. Dziękuję uczestnikom i sędziom za mile spędzone chwile i sprawne przeprowadzenie zawodów, które są ostatnimi w tym roku.
                                                                                      Prezes Koła Krzysztof.           
PZW Koło AMUR Kielce 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wróć do spisu treści